Již od malička jsem věděla, že bych jednou chtěla být paní učitelkou

1. 4. 2025

Rádi bychom vám představili paní učitelky, které povedou budoucí první třídy. Položili jsme jim otázky, které podle AI rodiče nejvíce zajímají. Odpovídá Mgr. Lenka Peterson.

  1. Jaké má zkušenosti a kvalifikace? Rodiče chtějí vědět, jak dlouho učitelka učí, jaké má vzdělání a jaké má zkušenosti s prvňáčky.
  2. Jaký je její přístup k výuce? Zajímá je, jakým způsobem učitelka vede hodiny, jaké metody používá a jak podporuje individuální potřeby dětí.
  3. Jak komunikuje s rodiči? Rodiče chtějí vědět, jak často a jakým způsobem učitelka informuje rodiče o pokrocích a případných problémech jejich dětí.
  4. Jak řeší konflikty a problémy? Otázky ohledně toho, jak učitelka zvládá konflikty mezi dětmi a jak řeší případné problémy ve třídě, jsou běžné.
  5. Jaké má osobní vlastnosti? Rodiče se zajímají o to, zda je učitelka trpělivá, empatická, přátelská a jaký má vztah k dětem.
  6. Jaké jsou její očekávání od dětí? Rodiče chtějí vědět, jaké jsou její požadavky na chování, domácí úkoly a zapojení do výuky.

Již od malička jsem věděla, že bych jednou chtěla být paní učitelkou. Můj sen se mi splnil a práce s dětmi mě baví a naplňuje. Na střední škole jsem vystudovala Předškolní pedagogiku a následně jsem absolvovala magisterské studium na PedF UK, obor učitelství. Snažím se nadále vzdělávat formou kurzů, seminářů a programů v rámci CŽV na PedF UK.

Upřednostňuji učení prožitkem, činnostní učení, protože to si děti nejvíce uchovají. Během výuky dávám dětem prostor pro tvořivost, kreativitu a spolupráci. Děti tak mají možnost se aktivně zapojit do vzdělávání.

Během školního roku navštěvujeme výstavy, divadla, muzea a nejrůznější edukativní programy. V hodinách se také věnujeme projektové výuce či badatelským metodám, což děti moc baví a z učení mají radost. Do hodin zapojujeme různé moderní technologie. S dětmi tak procvičujeme učivo a seznamujeme je se základy programování.

S dětmi se také hodně věnujeme dobrým vztahům v kolektivu a jeho budování. Pokud ve třídě nastane nějaký konflikt, tak ho bez odkladů ihned řešíme. Dobré vztahy v kolektivu utužujeme také v rámci školy v přírodě, o které děti neustále mluví a moc si ji užívají. Zažíváme tam plno dobrodružství, která nás spojují.

Velkou radost mi dělá sledovat pokroky žáků, jak se rozvíjejí a rostou. Jsem ráda, že mohu být součástí jejich vzdělávací cesty. Beru je takové, jaké jsou: živé, emotivní a dělající chyby. Každé z nich beru jako individualitu s přednostmi, ale i nedostatky.

Spolupráce s rodiči, kteří se do vzdělávání dětí zapojují, mě moc těší. Jsem ráda, pokud rodič spolupracuje na domácí přípravě, kterou zadávám formou nepovinných úkolů. Jsem otevřená konzultacím, velmi ráda si s rodiči popovídám o tom, co se dětem daří a jaké pokroky jejich dítě dělá.

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové