Sportovní den ve Stromovce

13. 6. 2024

V čtvrtek se na atletickém stadionu Olymp v pražské Stromovce uskutečnil tradiční sportovní den naší školy, kterého se účastní všichni žáci od prvňáčků až po osmáky. Žáci devátého ročníku se sice soutěží aktivně neúčastní, ale významně přispívají k hladkému průběhu akce svou organizační pomocí na jednotlivých disciplínách. Děkujeme jim za jejich pomoc a úsilí, protože bez nich by se takový den snad ani nemohl uskutečnit.

Během sportovního dne děti mezi sebou soutěží ve skocích, hodech, vrhu a sprintu. Soutěže probíhají v přátelské atmosféře a je vždy krásné vidět nadšení a radost na tvářích účastníků. Sportovní výkony našich žáků byly parádní a ukázaly jejich nasazení a sportovního ducha.

Závěrečnou disciplínou měl být tradičně štafetový běh, který však bohužel kvůli extrémně silné dešťové přeháňce nebyl uskutečněn. Celé soutěžní dopoledne muselo být touto průtrží ukončeno, a některé třídy tak bohužel ani nestihly projít všechny soutěže.

Přesto věříme, že si všichni sportovní den náležitě užili. Byl to den plný pohybu, radosti a týmové podpory. I když někteří třeba nevyhráli, jistě si uvědomili důležitost myšlenky "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Děkujeme všem žákům za jejich účast a nasazení a těšíme se na další společné sportovní zážitky.