Sportujeme

26. 9. 2024

První dvě soutěže Poháru Věry Čáslavské máme za sebou a těšit se můžeme na další - již brzy nás čeká plavaní a minifotbal.

Přespolní běh

Další sportovní akcí, které jsme se zúčastnili, byl přespolní běh. Okruh, který byl postaven na louce vedle Obory Hvězda, měřil přibližně 1200 metrů. Nejstarší kategorie chlapců tak měla před sebou závod na 2400 metrů. V této kategorii se naši chlapci umístili na bronzové příčce (kritériem je umístění čtyř nejlepších běžců dané školy). I když jsme v ostatních kategoriích nebodovali, všichni účastníci se s tratí statečně poprali a v rámci možností si sportovní den na čerstvém vzduchu užili.

Přetah lanem

Jako zahajovací soutěž Poháru Věry Čáslavské se již tradičně konal přetah lanem a naši reprezentanti si vedli skvěle. Chlapci z 8. a 9. třídy, stejně jako z 6. a 7. třídy, obsadili druhá místa ve svých kategoriích. Výběr pátých tříd dokonce zvítězil a získal první místo. Tento úspěch je skvělým začátkem oblíbeného sportovního poháru. Do exhibičního utkání se zapojili učitelé, starosta Stárek a ředitel DDM Praha 6 Vejvoda, což dodalo celé akci slavnostní atmosféru.