Výjezd žákovského parlamentu

16. 10. 2024

V první polovině října proběhl třetí výjezd žákovského parlamentu.

Ve dnech 9. – 11. 10. 2024 se uskutečnil již tradiční výjezd žákovského parlamentu. Této akce se zúčastnili zástupci téměř ze všech tříd.

Tentokrát jsem se rozhodli pro změnu a vyjeli jsme na nové místo, program byl ale stejně jako v minulých letech zaměřený především na stmelení našeho různorodého kolektivu. Děti si vyzkoušely fungování v různě sestavených skupinách, aby se naučily komunikovat se všemi spolužáky, při sportovních aktivitách ukázaly cit pro férové chování, při klidnějších úkolech, ve kterých šlo spíš o strategii, zase všichni účastníci dokázali, že jsou opravdu týmoví hráči.

Jako parlament jsme se na výjezdu také dohodli na akcích, které chceme v rámci našeho fungování během školního roku zorganizovat.

Volbu předsedy a místopředsedy jsme nakonec nechali až na setkání parlamentu ve škole, protože jsme chtěli, aby měli příležitost hlasovat i ti členové, kteří se nemohli zúčastnit výjezdu.

Věříme, že tato akce se dětem líbila stejně jako nám a že si odvezly spoustu zážitků.

Michaela Tomanová a Pavla Dočkalová